Zborovodkinja:  Almira Rogina
Število pevcev: 39, 12 moških glasov in 27 ženskih glasov
Število instrumentalistov: 10

ZASEDBA IN ENERGIJA

S pričetkom šolskega leta smo oblikovali novo, številčno obetavno,  16. zasedbo zbora Mismomi.
39 pevcev in pevk  je skozi vse leto izkazovalo odlično energijo, pripravljenost za petje, muziciranje in druženje.  Redne vaje zbora  je obiskovalo 26 gimnazijcev in gimnazijk, 8 dijakov in dijakinj Srednje zdravstvene šole, 3 dijakinje SŠSG in Muta, 1 ekonomski tehnik in 1 zunanji član.

Smo ena redkih srednjih šol v Sloveniji, kjer nam je v  času po »koroni«  uspelo ohraniti večje število pevcev. Kakor vsa leta do sedaj, smo tudi v letošnjem šolskem letu ostali mešana zasedba, kar za srednješolske zbore ni samo po sebi umevno.  12 fantov je  že na prvi vaji pokazalo, da imajo dober posluh in da se bo lahko gradilo večglasje. Še več! Bili so gonilna sila, dobro glasbeno podkovani,  pri delu disciplinirani in  z zdravim smislom za humor.  Zakaj omenjamo ravno fante?  Z dekleti v zboru nikoli ni bilo posebnih težav, saj se ravno v tem obdobju ne soočajo z mutacijo glasu kot fantje.

URNIKI VAJ

Skupne vaje so potekale v Amfiteatru Gimnazije po rednem urniku vsako sredo od 13. 40 naprej. Zares smo pogrešali še kakšno uro, ki bi bila smiselno umeščena v urnik.  Tako bi se lažje usklajevali.  Redna ura v urniku letos ni pomenila usklajenosti med različnimi programi Šolskega centra. Kar nekaj ljubiteljev se zaradi tega vaj ni moglo udeleževati. Skrivnost  uspešnega delovanja našega zbora je, da je bila zborovodkinja Almira zmeraj pripravljena nameniti svoj delovni čas vsakemu posamezniku izven urnika, kadar se opravičeno ni mogel udeležiti vaj.
Večkrat v tej sezoni smo se zato sestali in vadili ob sobotah. Imeli smo tudi štiri intenzivne celodnevne vaje pred nastopi.

Nastopili smo na dveh informativnih dnevih. Največji podvig je bil, da smo se v mesecu aprilu zmogli udeležiti občinske ocenjevalne revije  odraslih pevskih zborov, kjer smo se odlično izkazali in prinesli svežo mladostno in programsko energijo.  Izpeljali smo tudi letni koncert zbora – V dvoje je lepše. V goste smo povabili MePZ gimnazije Litija in se že štirinajstič na izmenjavah obeh zborov s pesmijo prepletli na koncertnem odru. Vzdušje na letnem koncertu je bilo nepopisno, druženje po koncertu pa nepozabno in prekratko.

GIBNE KOREOGRAFIJE – novost letošnje sezone!

Vsako pevsko vajo smo povezali z gibom. Izvajali smo premišljene in izrazne gibne koreografije glede na vsebine in pomene skladb. Program je bil atraktiven, vsaka ura vaje je prehitro minila.

LASTNI ORKESTER

Za spremljave izbranih zborovskih skladb na vajah in na nastopih smo sestavili lastni orkester!

Akademskima glasbenikoma pianistu Simonu Prašnikarju in Benjaminu Pirnatu na bas kitari  so se pod mentorstvom prof. Almire pridružili dijaki naše gimnazije – na violinah Sara Tušnik, Tia Karner in Anika Strmčnik. Na saksofonu Matevž Oder, na flavti Živa Garbus, na kitari  Aljaž Gaberšek Jelenko in Žiga Sukič,  na bobnih  Jani Smolar.
Nastal je zbor, ki si ga vsak član in zborovodja lahko samo želijo.  Velika želja je, da bi skupaj ostali tudi naslednje leto.

AKTIVNI ČLANI V LETU 2022/23

Mihael Šuler JSKD – oblikovanje in tiskanje plakatov, koncertnih listov

Tomo Jeseničnik – umetniška fotografija

Alex Tomasini, Julija Košak – napovedovanje