Zborovodkinja Almira Rogina
Število pevcev: 40
Število instrumentalistov: 7

S pričetkom šolskega leta v septembru se je formirala nova, številčno obetavna 15. zasedba zbora Mismomi.  K rednim vajam zbora se je prijavilo 34 gimnazijcev in gimnazijk, 2 dijaka Srednje zdravstvene šole ter 3 dijaki SŠSG in Muta. Žal smo morali vaje zaradi strogih ukrepov NIJZ za preprečevanje širjenja epidemije korona virusa prilagoditi. Vadili smo »po mehurčkih«, kar je pomenilo več lokacij dela in ločene, manjše skupine pevcev (dijakov istega razreda). Ob torkih, 8. šolsko uro, so imeli vaje samo dijaki 1. a oddelka, 9. uro pa dijaki 1. b oddelka, ob sredah, 9. šolsko uro, pa dijaki 1. c oddelka. Ostale ure v tednu smo se dobivali individualno z ostalimi dijaki drugih oddelkov in šol po dogovoru, prav tako tudi z instrumentalisti.  V skupni mešani pevski zbor smo se prvič združili šele v drugi polovici šolskega leta. Vsi skupaj smo bili močno pozitivno presenečeni, ko smo prvič zazveneli skupaj. Kljub drugačnim pogojem dela smo na vajah uživali in razvili večglasno petje in ustvarili instrumentalne spremljave skladbam. Sodelovali smo pri snemanju filma, ki se je predvajal ob dnevu samostojnosti in enotnosti in slovesu od leta 2021 na SŠSG in Muta. Največ truda in priprav pa smo namenili svečanemu nastopu na otvoritvi novih prostorov Šolskega centra Slovenj Gradec.

Srčno upamo, da v naslednjem šolskem letu ne bo omejitev glede vaj in nastopov, kar bi pomenilo kvalitetno rast našega zbora. Pogrešali smo pevske izmenjave in (so)koncerte s prijateljskimi zbori, kot v sezonah pred izbruhom virusa.

AKTIVNI ČLANI V LETU 2021/22

Jan Kušej

SPREMLJAVE

Mojca Krajnc – klaviature, Tilen Cigale – bobni, Bor Lasbaher  – bas kitara,

Vid Slemenik – elektična kitara, Aljaž Gaberšek Jelenko, Luka Pavlič in David Repnik – akustične kitare.

TEHNIČNA PODPORA

Vojko Šuštaršič – ozvočenje

Tomaž Smolčnik – urejanje posnetkov

PROGRAM ZBORA

Prvotni program smo zaradi izredne situacije in ukrepov NIJZ morali spremeniti in prilagoditi.

Stanko Premrl, France Prešeren: ZDRAVLJICA

Besedilo France Prešeren, glasba Vlado Kreslin: O, VRBA

Jani Golob, Dušan Velkaverh: PUSTITE NAM TA SVET

Michael Jackson, Lionel Richie, prir. Roger Emerson: MI SMO TA SVET (WE ARE TEH WORLD)

Elvis Presley, prir. George David Weiss: CAN’T HELP FALLING IN LOVE

Eric Clapton, prir. Roger Emerson: TEARS IN HEAVEN

Galt Mcdermot, prir. Mario Thurig: LET THE SUNSHINE IN

Vsem skladbam smo ustvarili avtorske instrumentalne spremljave.

NASTOPI

1. 12. 2021 v prostorih amfiteatra Gimnazije smo s tehnično ekipo dijakov posneli skladbo Vlada Kreslina na besedilo Franceta Prešerna O, Vrba. Posnetek je bil predstavljen v filmu, ki smo ga premierno predstavili ob dnevu državnosti. Na povezavi https://youtu.be/-iPe70caoxA si film lahko ogledate.
  2. 5. 2022 je zbor s štirimi točkami programa in s spremljavo nastopil na svečani otvoritvi novih prostorov šole Šolskega centra Slovenj Gradec v novi telovadnici. Program je povezovala Špela Šavc, govorniki so bili direktorica Šolskega centra Gabriela Kotnik,  župan Mestne občine Slovenj Gradec Tilen Klugler in državni sekretar v kabinetu predsednika vlade za področje izobraževanja in športa Marjan Dolinšek.